O mně

Bc. Kateřina SlováčkováJmenuji se Kateřina Slováčková. Narodila jsem se v roce 1977 v Praze, vyrůstala jsem a dětství prožila v Třebíči. Jsem vdaná a žiji se svým manželem Romanem ve Zlíně, kam jsem za ním odešla z Prahy, kde jsem mnoho let pracovala v podolské porodnici – v Ústavu pro péči o matku a dítě.

Odmala mne zajímalo vše, co se týkalo nemocnic, lékařského prostředí, péče o zdraví a i ošetřování nemocných. Již na střední škole jsem se stala dobrovolnou sestrou pro Červený kříž. Po maturitě jsem se rozhodla pro studium Vyšší zdravotnické školy ve Zlíně, obor diplomovaná porodní asistentka. Studium jsem ukončila absolutoriem v roce 1999. Ještě týž rok jsem nastoupila jako porodní asistentka na porodní sál v Praze (Ústav pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí), kde jsem pracovala do roku 2004.

V roce 2005 jsem se vdala a přestěhovala do Zlína, kde pracuji jako porodní asistentka na porodním sále v Krajské nemocnici Tomáše Bati.

V letech 2008–2011 jsem se absolvovala studium na fakultě zdravotnických věd UP Olomouc, které jsem ukončila státní zkouškou (téma bakalářské práce: Mýty, pověry a rituály v průběhu těhotenství a porodu).

V roce 2014 jsem si zřídila privátní činnost. Jedná se o poradenskou, konzultační a lektorskou činnost v oboru porodní asistence.

Celoživotně se průběžně vzdělávám a absolvuji odborné a certifikované kurzy a semináře, včetně aktivní účasti.

Své povolání beru jako dar, poslání, má profese je zároveň i má životní cesta. Mým cílem je poskytovat ženám komplexní profesionální podporu, poradenství a péči v období před otěhotněním, v průběhu těhotenství, při porodu a v době poporodní.